KONST / Litografier / Färglitografi 6478297
*
nr 647 8297
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Färglitografi , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 25/70, 48x60
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2010
kl 18:43:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/6 11:27:51
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad märtha bolin-clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
*
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Märtha Bolin-Clason
nr 647 8297
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Färglitografi , Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 25/70, 48x60
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/6 11:27:51 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Märtha Bolin-Clason
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Märtha Bolin-Clason
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad märtha bolin-clason svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46